ČISTENIE FASÁD

Chcete, aby vaša fasáda bola ako nová? Sme tu pre vás. Čistenie zateplených fasád panelových a rodinných domov a všetkých druhov strešných krytín. 

Nečakajte až budete musieť utratiť peniaze za kompletne novú fasádu
Zavolajte nám! Cenovú ponuku a obhliadku na mieste vám urobíme ZDARMA.

Čistenie fasád, odstraňovanie nánosov na fasáde

Akékoľvek silne znečistené fasády odborne zbavíme povlaku zo smogu a prachu, usadenín z komínov, sadzí alebo výparov z kuchyne. Zbavíme dom mikroorganizmov, zelený povlak z rias a plesne očistíme šetrne bez poškodenia fasády. Na záver nanesieme fungicídny nástrek.

Fasádne systémy sú náchylné k usadzovaniu mikroorganizmov všade tam, kde sú k množeniu rias priaznivé klimatické podmienky. Je jedno či sa jedná o natreté, brizolitové alebo zateplené fasády.

Umývanie fasád, údržba zatepľovanej fasády

Obzvlášť zateplené fasády mávajú v technickej špecifikácii inštrukcie, že je potrebné ich čistiť raz za 3 až 8 rokov. Zateplenie totiž znižuje cirkuláciu vzduchu, niekedy sú fasády dokonca úplne nepriedušné. Vo vlhku, s nedostatkom slnka nestíhajú múry poriadne preschnúť, veľmi často býva viditeľne postihnutá severná strana domu.

Ak fasádu nečistíme, vzniknuté kolónie mikroorganizmov nenávratne znehodnotia líce fasády.

Okrem pravidelného čistenia fasády, je možné fasádu umyť od prachu po stavebných prácach, celkové umytie pred predajom nehnuteľnosti, umytie uholného prachu a kuchynských výparov z blízkeho komína. Vyčistíme aj okolie domu, terasy, altánky, príjazdové cesty. 

Mikroorganizmy – riasy, čierne plesne a ich spóry, sú škodlivé pre zdravie človeka. Šíria sa vzduchom okolo celého domu, prenikajú aj dovnútra a vytvárajú zvlášť nevhodné podmienky pre malé deti a starších ľudí.

Čistenie fasád - technologický postup

Čistenie fasád švédskym systémom TRION je vysoko účinné a má dlhodobý účinok. Technologický postup čistenia fasády spočíva v nasledovných krokoch. Najprv sa plocha, ktorá sa bude čistiť navlhčí, aby sa "koreňový" systém (machy, riasy a lišajníky) zmäkčili (cca 1 hod.). Na fasádu sa následne nanesie biologicky neškodný čistiaci roztok, ktorý sa nechá pôsobiť cca 30 minút až 1 hodinu. 

Po opísanom odbornom umytí fasády nasleduje oplach tlakovou vodou (odspodu - nahor) pod tlakom max. 130 barov. Tento tlak a vzdialenosť nepoškodia štruktúru skladby fasády. Ak je znečistenie veľmi vysoko, tak tento proces nanášania čistiaceho roztoku a umývania strechy sa dá zopakovať. Čistiaci roztok je plne biologicky odbúrateľný a neškodí okolitým trávnatým porastom. Po vyschnutí povrchu sa aplikuje fungicídny ochranný a konzervačný roztok, ktorý vytvorí bariéru proti ďalšiemu rastu machu či plesní (na streche je neviditeľný). 

Po takejto aplikácii čistenia je fasáda či strecha chránená na dobu cca 5 až 10 rokov. Švédske prípravky TRION sú veľmi účinné a zároveň šetrné k životnému prostrediu. Sú naozaj vysoko účinné a je preukázané, že po dôkladnom umytí odstránia 100% všetkých biopovlakov na povrchu fasády či strechy. 

Čistenie fasády od machov, rias a biopovlakov

Nezáväzná obhliadka

Prídeme kamkoľvek na skúšku zadarmo

Na mieste u vás prevedieme skúšku, takže uvidíte ako bude vyčistená plocha vyzerať.

Ihneď vám pripravíme cenovú kalkuláciu a ponúkneme termín vykonania prací.

Sami sa rozhodnete, či máte na základe bezplatnej obhliadky záujem o naše služby. 

Nezáväzná objednávka